FERIE ZIMOWE
Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewaj Jezuskowi”.
30.01 w naszej szkole odbył się międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałe "Zaśpiewaj Jezuskowi".Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznymi, a capella oraz grając na instrumentach. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym, po te mniej znane. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę wybór utworu i stopień jego trudności, rytm, zachowanie melodii i ogólne wrażenie artystyczne.
W kategorii przedszkole 4-6-latki, I miejsce zdobył Paweł Selka z pastorałką "Bosy Pastuszek" (oddział przedszkolny Kazimierz)
W kategorii soliści klas I-III
I miejsce
II miejsce Zuzanna Łykowska (kl. I b ZS-P w Dębogórzu) za zaśpiewanie kolędy "Lulajże, Jezuniu"
III miejsce
W kategorii soliści klas IV-VI,
I miejsce zajęła Natalia Mikołajewska z kolędą "Lulajże,Jezuniu",
II miejsce Oliwia Kreft z kolędą "Oj, Maluśki"
III miejsce Julia Myszk z kolędą "Cicha noc".
W kategorii zespoły klas IV-VI - II miejsce zdobył zespół kaszubski - Marlena Miszewska, Oliwia Ankiewicz i Weronika Gamrot z pastorałką "Zimowe noce"
Serdecznie gratulujemy!
Akcja "Góra grosza"
XII EDYCJA AKCJI GÓRA GROSZA
Po raz dwunasty ruszyła akcja Góra Grosza. Dotychczasowe edycje pokazały, że Góra Grosza jest znana i lubiana wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do akcji. W tym roku uzbieraliśmy 280,43zł Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za włączenie się do akcji
Pamiętamy, że grosiki, które zbieramy w domach przez cały rok, mogą sprawić, iż na wielu twarzach pojawi się uśmiech.
Dzień Babci i Dziadka w kl. I A
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy robi się cieplej na sercu, bo to jest święto naszych babć i dziadków
. Z tej okazji 28 stycznia w klasie I a odbyła się uroczystość, na której dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Po występach dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane portrety babć i dziadków oraz laurki. Po części artystycznej, po uściskach i całusach każdy wnuczek zaprosił babcię i dziadka na słodki poczęstunek
Stop agresji
27 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem: „Stop agresji”. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy. Warsztaty- prowadzone przez instruktorkę Poradni Profilaktycznej, miały na celu kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi, zgodnie z normami obowiązującymi w społeczeństwie oraz uświadomienie dzieciom konsekwencji stosowania przemocy na terenie szkoły.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Dnia 24 stycznia 20125 roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI. Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.Zabawę karnawałową poprowadziły panie: Hanna Pacyńska i Danuta Brzozowska przy aktywnej pomocy wszystkich nauczycieli. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami, które zakupiła Rada Rodziców. Do pomocy w zabawie pośpieszyły uczennice klasy Vb: Iwona Ulenberg, Julia Myszk, Julia Klemenska, Martyna Kaleta i Weronika Wołosiuk. Dziewczynki zaprezentowały również podczas zabawy swój autorski układ taneczny. Szkoda, że tak szybko minął czas. Do zobaczenia za rok!
ZAPRASZAMY DO GALERII
KONKURS PIOSENEK NASZYCH DZIADKÓW
23 stycznia w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się jubileuszowy Konkurs Piosenek Naszych Dziadków. Wyróżnienie zdobyła OLIWIA KREFT z piosenką "Baju baj" Anny Jantar. Gratulujemy!!!
Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów
Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów to ogólnopolskie zawody ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów zostało przeprowadzone w naszej szkole 15.12.2014 r. Przystąpili do niego uczniowie klas II i III. Test podzielony był na dwie części:
Część I - Dyktando - w 30 wyrazach tekstu (w 20 dla poziomu 1) należało wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter: u/ó; ż/rz; h/ch; itd.
Część II – obejmowała zasady i ćwiczenia ortograficzne - 10 pytań testowych z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna była prawidłowa. W dyktandzie startowało 11 osób. Jedna z nich – uczennica klasy III – Paulina Gruszczyńska zdobyła 2 miejsce i uzyskała dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Trzy uczennice z klas II – Sara Karaś, Sara Dombrowska i Iga Kołodziejska otrzymały wyróżnienie. Pozostali uczniowie także osiągnęli wysokie wyniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Lodowisko
20 grudnia i 17 stycznia dzieci z klasy 5b, 5a i 4b wybrały się na lodowisko. Pod okiem Pani Kasi Talkowskiej uczniowie uczyli się i doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach. Choć dla niektórych była to pierwsza lekcja łyżwiarstwa wszyscy doskonale sobie radzili. Czas spędzony na lodowisku minął bardzo przyjemnie lecz za szybko. Dzieci już marzą o następnej wyprawie
Dzień Babci i Dziadka w klasie I B
15 stycznia 2015r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość - DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Z tej okazji uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią panią Mirellą Musiał przygotowali "Jasełka" i program artystyczny, dziękując swoim Dziadkom za ich trud, oddanie i miłość .Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, wspólne rozmowy i konkursy. Goście musieli znaleźć swoje portrety namalowe przez wnuki i rozpoznać wypowiedź swojego wnuka " Za co kocham babcię i dziadka". Wszyscy byli bardzo wzruszeni, a wnuki z ufnością przytulały się i siadały obok babć i dziadków. To wyjątkowy dzień wypełniony miłością, uśmiechem, wzruszeniem i dumą.
"Mały Mistrz"
Od września 2014 w naszej szkole dzieci z kl Ia i Ib uczestniczą w zajęciach "MAŁY MISTRZ"
Główną ideą Projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. W okresie wczesnoszkolnym, tak zwanym „złotym wieku szkolnym”, dzieci z dużą łatwością zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, w tym także z zakresu wychowania fizycznego i sportu. Najczęściej w wieku 6 – 10 lat objawiają się talenty sportowe, a wrodzona, biologiczna skłonność do ruchu sprzyja wdrażaniu do treningu i do podejmowania bardziej systematycznego wysiłku. Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Po kilkutygodniowych przygotowaniach we wrześniu i październiku 2014r. , podczas których uczniowie klasy I a i I b wykonywali m.in. ćwiczenia rytmiczne, uczyli się zasadniczego kroku Poloneza, maszerowali po obwodzie koła do muzyki krokiem poloneza, doskonalili umiejętność figur parowych, trzymań w parze, przeprowadzeń, nadszedł długo oczekiwany przez nich moment- publicznego wykonania Poloneza. Obie klasy zatańczyły przepięknie ten taniec przed zgromadzonymi gośćmi podczas uroczystości „Pasowania na pierwszaka” w dniu 4 października 2014r. Co zaowocowało tym, że wszyscy otrzymali upragnioną odznakę "Tancerz- gimnastyk".
Od października do końca grudnia uczniowie obu klas ćwiczyli i doskonalili w zabawach i grach: poruszanie się po boisku, kozłowanie prawą i lewą ręką w miejscu i w biegu, podania ,chwyty i rzuty oburącz sprzed klatki piersiowej, znad głowy i jednorącz, rzuty piłłki do kosza. Dzisiaj 15.01.2015 zdobyli kolejną sprawność sportową Piłkarz- koszykarz, uczestnicząc w wyścigach rzędów.
Pomagamy dzieciom-Laleczki dla UNICEFU
W ramach akcji uczniowie z grupy języka kaszubskiego przygotowywali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEFu. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi oraz jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełniły „akt urodzenia” laleczki.
O ElektroEko
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Moje miasto bez elektrośmieci"
Program adresowany jest do dzieci kl III szkół podstawowych oraz gmin. Szkoły otrzymują pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych oraz mają możliwość korzystania z Funduszu Oświatowego w ramach którego mogą wyposażać szkoły w pomoce dydaktyczne.
http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/
Klub Szkół Unicefu
Od stycznia 2015. Szkoła Podstawowa z Dębogórza jest członkiem Klub Szkół UNICEF zrzeszającego szkoły z całej Polski, które współpracują z organizacją.
Celem Klubu jest uwrażliwienie młodych ludzi na sytuacje w jakiej znajdują się ich rówieśnicy z różnych części świata oraz zaangażowanie uczniów i pedagogów w działania humanitarne i edukacyjne przygotowane przez organizację. Będziemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, a zwłaszcza dzieciom, dla których los okazał się szczególnie okrutny.
Członkowstwo w klubie Szkół UNICEF daje naszej szkole możliwość uczestniczenia we wszystkich projektach edukacyjnych i inicjatywach UNICEF-u skierowanych do uczniów i nauczycieli w danym roku szkolnym. Mamy zagwarantowane zaproszenia do udziału we wszystkich międzynarodowych i krajowych konkursach, skierowanych do placówek dydaktycznych oraz dostęp do unikalnych materiałów UNICEF z całego świata (teksty, filmy, prezentacje, zdjęcia), które umożliwiają stworzenie ciekawych wystaw oraz prowadzenie interesujących zajęć z uczniami. Szkoła nasza zyskała prawo do używania logo Klubu Szkół UNICEF, które widnieje na naszej stronie internetowej.
Ścianka wspinaczkowa- kl4a
W styczniu w sobotnie przedpołudnie grupa naszych uczniów z kl 4a wraz z Panią Katarzyną Talkowską wybrała się do centrum wspinaczkowego TRIBLOK. Pod okiem instruktora dzieci próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej wykazując się dużą odwagą i umiejętnościami. Poznaliśmy podstawowe techniki wspinaczki. Ciekawą atrakcją okazała się huśtawka na linie. Wszyscy bawili się świetnie i szybko zrodził się pomysł aby powtórzyć taki wyjazd.
W powrotnej drodze zwiedziliśmy Infobox, którego jedną z największych atrakcji jest ogromna makieta miasta. Duże wrażenie robi nie tylko jej wielkość (8 x 4m) ale i dokładne odwzorowanie każdego szczegółu architektury miasta. Wielkie ekrany dotykowe pozwalają oglądającym odbyć interaktywną wycieczkę do przyszłości miasta.
Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2015"
19 marca 2015 r.
1.Konkurs odbędzie się w czwartek 19 marca. Początek Konkursu między godziną 8.00 a 9.00.
2.Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznacza się 75 minut. Żaden uczestnik Konkursu nie powinien opuścić sali wcześniej niż po upływie 60 minut od otrzymania testów, a w wyjątkowych sytuacjach, wychodząc wcześniej, pozostawia test w sali.
3.W roku 2015 Konkurs w Naszej Szkole będzie przeprowadzany w kategoriach:
ŻACZEK
klasy
2. szkoły podstawowej
MALUCH
klasy
3. i 4. szkoły podstawowej
BENIAMIN
klasy
5. i 6. szkoły podstawowej
-
Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. -
Termin zapisów minął.
Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę Magiczny Wąż!
-
XV GDYŃSKI PRZEGLĄD JASEŁEK
8 i 9 stycznia 2015 r. w Kinoteatrze Grom w Gdyni odbył się XV Gdyński Przegląd Jasełek. Organizatorem przeglądu był Urząd Miasta Gdynia.
Jego ideą jest podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych. Z roku na rok w przeglądzie bierze udział coraz większa liczba dzieci i młodzieży, a poziom prezentowanych przez uczestników przedstawień jest bardzo wysoki Ogromna w tym zasługa nauczycieli- ks.Tomasza Jereczka oraz Pani Magdaleny Piasecznej, którzy przygotowując swych podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie, traktują go jako jeden z bardzo istotnych elementów służących wychowaniu młodego pokolenia.
11 stycznia 2015 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni o godz. 12:00 odbędzie się finał konkursu, podczas którego wystąpią laureaci przeglądu oraz zostaną rozdane nagrody i wyróżnienia. Na uroczyste wręczenie nagród podczas finału został zaproszony Szymon Kowalski z kl 4a, który otrzymał wyróżnione indywidualnie za rolę Heroda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów aktorskich...
Występ w teatrze-"Pokój Koraliny"
Z uznaniem informujemy, że 15 grudnia 2014 r. na dużej scenie Teatru Muzycznego dzieci i młodzież z Gdyńskiego MDK zaprezentowały się w blisko dwugodzinnym świątecznym koncercie "Pokój Karoliny". Było to wielkie święto młodych artystów, ich rodzin i bliskich oraz nauczycieli MDK. W spektaklu tym wystąpiła nasza uczennica Maja Supińska z kl IIb, która zgrała rolę jednego z misiaczków. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów....
Warsztaty 05.01.2015
Dnia 5 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne, decupage, krawieckie oraz zajęcia sportowe
Warsztaty plastyczne pt. " Kwiaty z bibuły " Dzieci uczyły się wykonywać z delikatnego materiału, jakim jest bibuła, wiosenne kwiaty. Pomocą chętnie im służyły im panie wychowawczynie Hanna Pacyńska, Iza Pieczyńska, Danuta Brzozowska oraz Mirella Musiał.
„Kręcenie" kwiatów z bibuły - to stary zwyczaj, który uprawiany był przez nasze babcie i prababcie. Takimi kwiatami ozdabiano wnętrza domów, szczególnie w okresach zimowych, kiedy to natura skąpi nam naturalnych ozdób roślinnych.
Celem warsztatów była nauka wykonywania podstawowych elementów kwiatu (łodygi, liście, płatki) a następnie samodzielne wykonanie kolorowych róż, tulipanów i goździków oraz poznanie technik bibułkarskich takich jak wycinanie, skręcanie, zwijanie czy rolowanie. Wystarczyło przyjść, aby przekonać się jak piękne kwiaty rozkwitają w naszych dłoniach...
Warsztaty szycia maskotek zorganizowane zostały z myślą o osobach chcących rozwijać krawieckie zainteresowania oraz zdobywać nowe umiejętności , poprowadziły je Pani Teresa Czerwińska oraz Sabina Pienczke Każdy z uczestników pod czujnym okiem prowadzących mógł zaprojektować i uszyć wymyślonego opatulaja, maskotkę, kaszubiaczka czy też przytula.
Podczas zajęć dzieci bardzo chętnie rozmawiały o szyciu, projektowaniu i tkaninach. Uczyły się pod czujnym okiem pani Teresy obsługiwać maszynę do szycia i poznawać jej podstawowe funkcje, pogłębiły również wiedzę dotyczącą szycia ręcznego ,poznały ścieg klasyczny i dekoracyjny
W naszej szkole odbyły się również warsztaty decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej – jest to tzw. technika serwetkowa.
Uczestnicy zajęć zapoznali się z tą nową techniką zdobienia, a przy okazji nauczyli się również pokonywania trudności. Prace rozpoczęli od podstaw, czyli od nałożenia podkładu, farb oraz motywów serwetkowych. Pod czujnym okiem Pani Anny Frankowskiej, Moniki Wróbel-Łada oraz Magdaleny Piasecznej nawet chłopcy z wielką determinacją starali się wykonać pudełeczka czy bombki .Warsztaty pomogły rozwijać zamiłowanie do pracy, wytrwałości, dokładności i uporu w dążeniu do celu. Pracy towarzyszyła miła i pełna radości atmosfera.
Zajęcia zapewne na długo zapadną dzieciom w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych, dają dziecku możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni i radość z tworzenia. Dzięki poznanym technikom dzieci pomalowały i ozdobiły wiele przedmiotów, tworząc wystawę, którą można podziwiać na holu szkolnym.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Archiwum Aktualności