• Rok Mikołaja Kopernika

• Włączając się w ogólnopolskie obchody 550. urodzin Mikołaja Kopernika, uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach poświęconych wielkiemu Polakowi.

Dzieci zdobywały informacje na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, rozwiązywały quizy, malowały portrety, układały puzzle i zrobiły rakiety. Uczniowie wysłuchali również informacji o sposobach obserwacji nieba przy odpowiednim sprzęcie i o pierwszych zdobywcach kosmosu.

• W języku ukraińskim

• Nasza biblioteka wzbogaciła się w ciekawe, nowe książki dla dzieci w języku ukraińskim i angielskim. Podarowała je Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji „Książka chroni”. Książki czekają na swoich czytelników. Zapraszam do biblioteki.

Hanna Skurczyńska