• 09.11.2017

           Biblioteka szkolna zachęca wszystkich uczniów do zapoznania się z twórczością Anny Szałapak. Lekcje poświęcone tegorocznie zmarłej artystce stanowiły hołd i próbę ocalenia od zapomnienia jej oryginalnej twórczości muzycznej. Artystka nazywana była przez Agnieszkę Osiecką „Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami”. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury i osiągnięcia w pracy artystycznej. Przepięknie śpiewała utwory najwybitniejszych polskich poetów, m.in. Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej. Na lekcjach bibliotecznych uczniowie poznali wykonany przez Annę Szałapak, w ujmujący serce i duszę sposób, utwór, pt.: „Grajmy Panu”. Tekst, muzyka i śpiew… Wszystko w idealnej harmonii... Ponadto obraz Jana Matejki, pt.: „Anioł grający na cytrze” był dopełnieniem tematu. Przedstawienie uczniom tych wszystkich elementów razem, stanowiło dowód na inspirację i kontynuację w sztuce. Pozwoliło również dostrzec przenikanie różnych dziedzin artystycznego wyrazu. Poeta, śpiewak, kompozytor, malarz uzupełniają się i tworzą unikalne dzieło, którego odbiór jest chwilą duchowego uniesienia i rozwoju. Twórczość Anny Szałapak została po niej na zawsze i poznało ją kolejne pokolenie...

 • XI Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

  9 listopada w SP26 w Gdyni odbyl sie XI Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. W kategorii piosenka - 3 miejsce zajeła Oliwia Kreft. W kategorii poezja - 1 miejsce zajęła Zuzanna Malinowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!! 

  Album fotograficzny

 • Wizyta dietetyka w klasach I-III

  8 listopada o godz 8:15 odwiedzila nas pani Karolina Gorzkiewicz - specjalista do spraw żywienia! Opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała i omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęcała uczniów do picia wody, która jako jedyna jest zdrowym napojem. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją pysznych i zdrowych kanapek, ktore przyniosla pani Karolina. Serdecznie dziekujemy za wizyte i zapraszamy do nas częsciej!

 • Śniadanie Daje Moc

  Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada wszystkie dzieci, zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowe posiłki. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania. Omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczył się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych  – w domu i szkole.

  Album fotograficzny

 • Wieczornica

  Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy 06 listopada wieczornicą patriotyczną, podczas której wspomnieliśmy uczestników I wojny światowej. Uczniowie wraz z panią Maritą Zygmunt, przygotowali recytacje przywołujące wydarzenia i bohaterów z okresu I wojny światowej. Młodzi artyści wspólnie ze zgromadzoną na wieczornicy publiką zaśpiewali kilka piosenek żołnierskich z okresu I wojny, przy akompaniamencie pani Magdaleny Piasecznej Bardzo cieszy nas fakt, że w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń oraz grup i organizacji funkcjonujących w naszej małej ojczyźnie.

  Album fotograficzny

 • Marszobiegi z mapą i kompasem

  W czasach kiedy nawigacja satelitarna jest oczywistością kompas zdaje się być obiektem muzealnym. Tyle tylko, że kompas i mapa nie potrzebują do działania prądu. Nie są zależne od światowych mocarstw posiadających satelitarne sieci, i dadzą się zastosować praktycznie wszędzie. Grupa chętnych dzieci sobotnie przedpołudnie, spędziła wędrując z mapa i kompasem po lesie w okolicach Rumii.

  Rajd ten był dopiero naszą drugą imprezą tego typu i tak naprawdę dzięki niemu zauważyliśmy nasze braki jeśli chodzi o orientację w terenie. Jednak mimo wszystko jest to dla nas ogromna zabawa i na pewno nie ostatnia taka impreza, na którą się wybraliśmy.

  Album fotograficzny

 • I Weekend z nauką we Władysławowie


  I Weekend z nauką został zorganizowany w dn. 3-4-5- listopada 2017 r. we Władysławowie w ramach programu Zdolni z Pomorza, realizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Sponsorem wyjazdu była Grupa LOTOS S.A., partner programu od kilku lat. Naszą Szkołę reprezentowała p. Małgorzata Pięta uczestnicząc w warsztatach: " Praktyczne aspekty pracy z uczniem zdolnym".

   

 • Zapraszamy

 • 30.10.2017

  Październik jest miesiącem, podczas którego obchodzimy ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. W ten szczególny czas grono czytelników Biblioteki Szkolnej w Dębogórzu zostało powiększone o nowych sympatyków książek, a mianowicie uczniów klas pierwszych. Magiczny ołówek spoczął na ramieniu każdego pierwszoklasisty i uczynił go pełnoprawnym członkiem dębogórskiej Biblioteki Szkolnej. Uczniom zostały przedstawione zasady korzystania z księgozbioru oraz kanon dobrych manier, jakie obowiązują w czytelni. Większość dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę z naszej Szkolnej Skarbnicy Bajek. Tegoroczne Święto Biblioteki Szkolnej było bardzo udane, bo jak zawsze podczas świąt, największą radość sprawiają goście, a nasi nowi czytelnicy okazali się wyjątkowo życzliwi i sympatyczni. Zapraszamy ich jak najczęściej do biblioteki!

 • ZBIÓRKA DLA PUCKIEGO HOSPICJUM

 • Robimy katki na projekt

 • "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska"

  Pod hasłem "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska" rozpoczęła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Dąbrówka w Wejherowie . Zwierzaki czekają również na inne dary - np. koce, którymi można będzie dodatkowo wyścielić ich legowiska. zabawki, gumowe gryzaczki, smycze itp Zbiórka potrwa do końca listopada. Karmę przynosimy do sali nr 13

  Zachęcamy również do przesłania zdjęć waszych ukochanych pupilów. Zdjecia można przesyłać albo na naszej fejsbukowej stronie pod postem o kunelkach jako komentarz, albo na adres- katarzynatalkowska@wp.pl Czekamy na waszych miluśińskich.

 • Galeria naszych pupilków

  Czekamy na wasze zdjęcia. Można je przesyłać w komentarzach na naszej stronie facebook, albo na adres: katarzynatalkowska@wp.pl

  Album fotogrficzny

 • Marszobiegi na orientację

  Zapraszamy serdecznie klasy 4-7. Zapisy u Pani Małgosi w świetlicy.

  Regulamin

 • Pokazy sztuk walki AIKIDO

  W naszej szkole, dnia 27.10  odbył się pokaz sztuk walki aikido, który zaprezentowali zawodnicy z  Certyfikowanej Szkoły AIkido "IKIGAI DOJO" z Gdyni - Kosakowa. Uczniowie mogli zobaczyć, wykonane w zwolnionym tempie chwyty, blokujące uderzenia i dźwignie, zakładane napastnikowi , które umożliwiały obezwładnienie go. Zawodnicy pokazali uczniom w jaki sposób padać w różnych sytuacjach życiowych, aby nie doznać urazu. Należy podkreślić, że aikido jest sztuką samoobrony, polegającą głównie na unikaniu ataku przeciwnika. Mamy nadzieję, że pokaz, zainteresował naszych uczniów i udowodnił, że są lepsze sposoby na nudę, niż siedzenie przed komputerem?

  W sprawie zapisów- kontakt telefoniczny pod nr. 609 17 66 77.

  Album fotograficzny

 • Projekt "Christmas cards exchange"

  Jest to projekt dla klas 4-7 , który będziemy realizować z 7 szkołami z całej Europy. Są to szkoły z Polski, Finlandii, Rumunii, Czech, Włoszech, Grecji i Hiszpanii. Projekt ten polega na wymianie kartek świątecznych przygotowanych samodzielnie przez uczniów. Każda szkoła przygotowuje i wysyła kartki do wszystkich pozostałych szkół z projektu. Dzięki temu do każdej szkoły napłyną kartki z życzeniami z całej Europy.

  Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mają możliwości doskonalenia języka angielskiego oraz poznawania innych kultur. Nauczyciele koordynujący projekt pozostają ze sobą w stałym kontakcie i na bieżąco relacjonują postęp projektu w swojej szkole poprzez umieszczanie postów oraz zdjęć na platformie TwinSpace.

 • Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne Matematyka i Język Angielski

   

  Matematyka -  Etap szkolny konkursu odbędzie się 25.10.17 (środa) o godz. 14.00. 

  Język Angielski - Etap szkolny - 26.10.17 (czwartek ) godz. 14.00. 

  Zadania z matematyki z poprzednich lat http://www.kuratorium.gda.pl/old/testykonkursowe_p4758.html

 • Wymiary mudurków

 • PUNKTACJA Z ZACHOWANIA - PROGRAM PILOTAŻOWY

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego
  Dębogórze, ul. Pomorska 30
  81-198 Kosakowo
 • 58 6791325; 58 7319862
  fax 058 6791325
  nr telefonu służbowego pracownika Zespołu SP i SSM w Dębogórzu:
  sprawy Szkoły i Przedszkola
  p.Sabina Brechelka – 501 071 321

Galeria zdjęć