• „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - 29 września- pani Hania z biblioteki zorganizowała czytanie książek w klasach I – III. Podczas zajęć uczniowie z książki pt.: „Mania, dziewczynka inna niż wszystkie” dowiedzieli się jaką dziewczynką była Maria Skłodowska – Curie. Książka „Sposób na Elfa” opowiadająca o śmiesznych sytuacjach psa Elfa bardzo rozbawiła wszystkich, najmłodsze dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem legendy o królu Kraku i smoku wawelskim. Wszystkim uczniom wybrane książki bardzo się podobały.

• UWAGA RODZICE UCZNIÓW

DOJEŻDŻAJĄCYCH AUTOBUSEM

DO SZKOŁY

Przypominamy, że w związku z zawartą przez Gminę Kosakowo umową o uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów, związanych z dowożeniem i odwożeniem dziecka, środkami komunikacyjnymi ZKM Gdynia po terenie gminy Kosakowo na trasie : placówka oświatowa - miejsce zamieszkania - placówka oświatowa, należy zgłosić się do sekretariatu szkoły po wzór oświadczenia lub pobrać ze strony internetowej szkoły.

Przypominam, że bezpłatne przejazdy są możliwe dla opiekuna dziecka, którego droga z domu do przedszkola bądź szkoły przekracza:

- dla dzieci pięcio i sześcio letnich – 3 km

- w przypadku uczniów klas I-IV – 3 km

- w przypadku uczniów klas V-VIII - 4 km

Oświadczenie, trzeba złożyć najpóźniej do 05 WRZEŚNIA 2023 r. do godziny 12:00 w sekretariacie szkoły.