W 2022/2023 roku przedszkolnym bierzemy udział
        w Projektach, Innowacjach, Programach

Drodzy Rodzice
        Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 w naszym przedszkolu będziemy realizować
        projekt edukacyjny "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji",
        który podejmuje tematy jak radzić sobie z emocjami, jak rozwiązywać problemy,
        jak radzić sobie w niektórych sytuacjach oraz jak odnaleźć się w świecie.

W roku szkolnym 2022/2023 grupy dzieci 6-letnich biorą udział w programie
        „Uczymy Dzieci Programować”.
        Naukę kodowania traktuje się jako z góry zaplanowany proces,
        gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego.
        W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu
        zabawy okołoprogramistyczne wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych.
        Nauka podstaw programowania jest dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.

ALBUM FOTOGRAFICZNY - GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI PROGRAMU

TEMATY COTYGODNIOWYCH ZADAŃ (ŚCIEŻKA PODSTAWOWA):

Wrzesień:

• Witamy w przedszkolu!,
        • Wspominamy wakacje,
        • Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób,
        • Jesień kolorami zakodowana

Październik:

• Dary jesieni - kształty, rytmy, kategorie,
        • Jesień w parku, jesień w lesie,
        • Dbamy o zdrowie - tworzymy kod przy pomocy symboli graficznych,
        • Jesienią nie musimy się nudzić - zakodowane zabawy

Listopad:

• Moja Ojczyzna,
        • Szaro, ale wcale nie ponuro,
        • Przygotowania zwierząt do zimy - rola warunków w tworzeniu programu,
        • Dbamy o czystość

Grudzień:

• W krainie Świętego Mikołaja,
        • Coraz bliżej zima,
        • Czekamy na święta

Styczeń:

• Coś się kończy, coś się zaczyna,
        • Zakodowane sporty zimowe,
        • Gdybym była babcią, gdybym był dziadkiem...,
        • Śnieg i woda - zimowe eksperymenty

Ogółnopolska akcja #kocham słyszeć

Dzieci z przedszkola braly udział w Ogólnopolskiej Akcji #Kocham Słyszeć.
        Głównym celem akcji było zwiększanie świadomość i uwrażliwianie uczniów na potrzeby dzieci z wadami słuchu.
        Przedszkolaki w czasie zajęć zapoznali się z  funkcjonowaniem oraz znaczeniem zmysłu słuchu,
        zapoznali się z protezami: aparatami oraz implantami słuchowym.
        Logopeda: mgr Iwona Kubasik - Rompa

Przedszkole Promujące Zdrowie

"Skąd się biorą produkty ekologiczne" - ogólnopolski program edukacyjny

Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W programie wzięła udział grupa dzieci 6-letnich "Biedronki".

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
        • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
        • propagowanie zdrowego stylu życia,
        • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Uczestnicy programu zrealizowali zajęcia edukacyjne, podczas których nauczyli się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Media Cyfrowe w świecie dziecka

W „społeczeństwie sieci” Internet jest naturalnym środowiskiem dzieci i młodzieży.
        W obliczu szybko zmieniających się technologii, duża część społeczeństwa nie zdążyła stworzyć zasad i ram korzystania z mediów cyfrowych
        charakteryzujących się bezpieczeństwem, kontrolą i kulturą.
        Coraz częstszym problemem staje się nadmierne korzystanie przez dzieci z Internetu,co może skutkować e-uzależnieniem.
        Proponowana innowacja jest wyjściem naprzeciw tym problemom, dotyczy odpowiedzialnego
        i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych.

Gotowi Do Drogi - Autochodzik

Celem Projektu jest uczenie oraz utrwalanie prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków drogowych u dzieci i dorosłych.
        Tematem przewodnim jest zmiana przepisów związana z zachowaniami pieszych i przechodniów na przejściu dla pieszych.
        Realizacja w 4 obszarach : DROGA - PIESZY - KIEROWCA - ODBLASKI

ALBUM FOTOGRAFICZNY - GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI PROGRAMU

​​​​

BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej
        mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
        Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej,
        krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

ALBUM FOTOGRAFICZNY - GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI PROJEKTU

Tydzień Bajek Polskich

Celem projektu jest promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców, oraz współpraca z przedszkolami, szkołami, świetlicami szkolnymi i innymi jednostkami biorącymi udział w projekcie na terenie Polski.