• Apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

• 28 kwietnia 2023 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowany przez grupy „Trefliki” i „Kangurki”.

Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Rozbrzmiały wyśpiewane przez wszystkie dzieci dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie. W trakcie apelu dzieci wykazały się wiedzą z zakresu symboli narodowych, pięknie je wymieniły i opisały.

Apel zakończył się wykonaniem tańca patriotycznego przez dzieci z grupy „Biedronki”. Wszyscy spisali się na medal, odrabiając kolejną lekcję historii.

• Przedstawienie teatralne "O misiu Wojtku"

• 08 lutego 2023 r. Instytut Pamięci Narodowej zorganizował dla dzieci z naszego przedszkola przedstawienie teatralne o niezwykłym niedźwiedziu.

Materiał teatralny został przygotowany przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana do percepcji najmłodszych. Aktorzy w przystępny sposób opowiadzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek.

Poprzez taką nietypową formę edukacji dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię.

• BohaterON

• Najstarsza grupa przedszkolna składając hołd żyjącym Powstańcom dołączyła do ogólnopolskiej akcji BohaterON.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

​​​​​

• Narodowe Święto Niepodległości

• W naszym przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu przygotowanego przez grupę "Sowy" dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

W  tym  roku  po  raz  kolejny  nasze  przedszkole  włączyło  się  w  ogólnopolską  akcję  „Szkoła  do  hymnu”.  10  listopada  2022 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie hymnu narodowego. Jej  celem  jest  zachęcenie  dzieci  i  młodzieży  do  wspólnego  przeżywania  Narodowego  Święta  Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz  poznanie  symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która została założona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych terminach.

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola przedszkolaki chciały złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Słowa tych życzeń i podziękowań zawarte były w wierszach i piosenkach przygotowanych przez dzieci z grupy "Biedronki". Za ciekawy i udany  występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.