Regulamin: VII_FESTWIAL_ROMANTYCZNY_2024.docx
Karta zgłoszenia: KARTA_ZGL__OSZENIA_VII_FESTIWAL_PIOSENKI_ROMANTYCZNEJ(1).doc
Regulamin: VII_FESTWIAL_ROMANTYCZNY_2024.docx
Karta zgłoszenia: KARTA_ZGL__OSZENIA_VII_FESTIWAL_PIOSENKI_ROMANTYCZNEJ(1).doc
Szanowni Państwo,
informuję, że w związku z planowanymi pracami przy usuwaniu niewybuchu w poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne w budynkach:
1) Kazimierz, ul. Majowa 21
2) Dębogórze, ul. Pomorska 18
3) Dębogórze, ul. Pomorska 30
Tego dnia zostanie zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla wszystkich przedszkolaków i uczniów w budynku Szkoły Podstawowej w Kosakowie (Kosakowo, ul. Żeromskiego 11) w godzinach 6.45 - 17.00. Dzieci i uczniów należy przywieźć i odebrać z budynku Szkoły Podstawowej w Kosakowie.
Bardzo proszę o wzajemne przekazanie komunikatu pomiędzy rodzicami.
Z poważaniem
Wojciech Prieba
W dniach 18-20.03.24. przy wejściu do szkoły odbędzie się sprzedaż wielkanocnych kartek światecznych. Całkowity dochód że sprzedaży zostanie przekazany Gdyńskiemu Hospicjum Św. Wawrzyńca.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z zasadami rekrutacji do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025!
W tym roku umożliwiamy Państwu dokonanie zapisu dziecka do szkoły na dwa sposoby:
W tym roku po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Dębogórzu otworzymy klasę z dodatkowymi zajęciami żeglarskimi! Zajęcia te są bezplatne i wpisane w plan lekcji klasy.
Do klasy przyjmowane będą również dzieci spoza rejonu SP Dębogórze mieszkające na terenie Gminy Kosakowo, z zachowaniem obwodowego pierwszeństwa przyjęcia.
W ramach tego oddziału uczniowie będą mieli 6 godzin zajęć wychowania fizycznego tygodniowo.
W ramach edukacji żeglarsko sportowej realizowane będą:
O przyjęciu do klasy żeglarskiej decyduje kolejność zgłoszeń!
KONKURS NA STANOWISKO SPECJALISTY
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu
ogłasza
nabór na wolne stanowisko urzędnicze: SPECJALISTA ds. kadrowo-administracyjnych
Miejsce wykonywania pracy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu,
ul. Pomorska 30, 81-198 Kosakowo.
Wymiar etatu: 1/2 etatu
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Wszystkie UKOCHANE MISIE były śliczne i bardzo ciężko było wybrać osobę, której praca wyróżniała się wśród innych. W podjęciu decyzji pomocna była technika wykonania i przede wszystkim samodzielna praca ucznia. Prace były oceniane w trzech kategoriach. Oto lista zwycięzców:
klasa I - Franciszek Świerzb Ia
Barbara Klank Ib
Kornelia Kaczorowska Ib
klasa II - Franciszek Lewiński IIb
Stanisław Kuźba IIa
Anastazja Styn IIa
klasa III - Jagoda Wójcik IIIa
Kamila Browarczyk IIIb
Natalia Pietrukaniec IIIb
Gratulujemy zwycięzcom!
Jak każdego roku PLUSZOWY MIŚ miał swoje urodziny. Z tej okazji klasy I,II i III wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany Miś”. Odwiedziły bibliotekę szkolną ze swoim pluszakiem i uczestniczyły w zajęciach czytelniczych – „czytanie z misiakiem”. Uczniowie klasy IIIb ułożyli wspólnie misiowy plakat, a klasy pierwsze ulepiły misie z plasteliny.
W związku z awarią maila sekretariatu zespołu oraz dyrektora bardzo prosimy o kierowanie maili na adres: dyrektor.zspd@gmail.com
Startujemy z Konkursem dla Młodych Ekowizjonerów
Z entuzjazmem informujemy, że rusza wyjątkowy konkurs “Chrońmy klimat metropolii”, dedykowany przyszłym liderom ekologicznym i klimatycznym w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Jeżeli jesteś osobą w wieku 10-19 lat i pasjonują Cię działania na rzecz środowiska i przeciwdziałania skutkom zmian klimatu, to właśnie nastał czas, aby Twoje innowacyjne pomysły ujrzały światło dzienne!
Dla Kogo Jest Konkurs?
Konkurs został stworzony z myślą o młodzieży szkolnej, która chce mieć realny wpływ na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, ochronę przyrody oraz propagowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. To przygoda dla uczniów, którzy nie boją się wyzwań i chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu dobrego klimatu i zrównoważonej przyszłości.
Warunki w Konkursie
Oto, co musisz wiedzieć, aby wziąć udział w konkursie:
Jak Zgłosić Udział?
O Czym jest Konkurs?
Konkurs "Klimat w Szkołach" stawia przed Tobą zadanie zaprojektowania i zrealizowania inicjatywy, która:
- zwiększy świadomość społeczną na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków,
- podniesie wiedzę społeczeństwa na temat błękitno - zielonej infrastruktury i rozwiązań bazujących na przyrodzie, które pomagają przeciwdziałać skutkom zmian klimatu, na przykładzie: ogrodów deszczowych w skrzyni i gruncie, niecek retencyjnych, kompostowników i zielonych ścian,
- propaguje postawy i zachowania proekologiczne w domu, szkole oraz swoim najbliższym otoczeniu, w szczególności w zakresie potrzeby zagospodarowania i retencjonowania wód opadowych, przeciwdziałania powodziom i podtopieniom, przeciwdziałania powstawaniu suszy i miejskich wysp ciepła, potrzeby ochrony bioróżnorodności oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych
Czy to będzie akcja przeprowadzona w “sieci” tj. kampania w mediach społecznościowych, czy też akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp. ... pamiętaj, niebo jest granicą dla Twojej kreatywności!
Ocena i Jury
Laureatów konkursu wyłoni kompetentne jury, które oceni zgłoszenia w dwóch kategoriach wiekowych. Ocena zgłoszonych inicjatyw dokonywana będzie w oparciu o kryteria wskazane w Karcie oceny merytorycznej, stanowiącej załącznik nr 2 do Regulaminu.
Harmonogram Konkursu
Nagrody
Ważne Informacje
Zapraszamy Was do udziału w konkursie. Pokażcie, jak Wasze pomysły mogą przyczynić się do zmiany na lepsze i inspirujcie innych do troski o dobry klimat!
Śledźcie również nasze media społecznościowe, aby na bieżąco otrzymywać informacje o konkursie i czerpać inspiracje od innych uczestników. To wyjątkowa okazja, by nie tylko wygrać atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszej planety. Niech każdy projekt przyniesie innowacje, które zasilą zieloną przyszłość naszego regionu!
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych numerów pomocowych.
Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej
Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie uczniów klas I do grona czytelników. To uroczyste wydarzenie miało miejsce we czwartek 9 listopada 2023r. Pani Hania z biblioteki serdecznie przywitała uczniów. Po omówieniu zasad obowiązujących w bibliotece i zapoznaniu z jej zbiorami dzieci rozwiązywały zagadki związane z bohaterami ulubionych książek. Wszyscy wzorowo zdali egzamin na czytelnika, złożyli przyrzeczenie, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania, pamiątkową przypinkę i zakładkę do książki wykonaną przez uczniów klasy IIIb. Dzieci były dumne z tego, że stały się pełnoprawnymi członkami biblioteki.
Dyżury telefoniczne są pełnione przez psychologa w każdy poniedziałek w godz. 15:30 – 18:30.
Specjaliści wspierać będą osoby potrzebujące poprzez konsultacje psychologiczne, poradnictwo wychowawcze, rozmowy wspierające dla osób poszukujących rozwiązań czy pomoc w poszukiwaniu innych specjalistów.
Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 798 334 001
Ponadto w ramach Punktu Konsultacyjnego w Kosakowie dyżury telefoniczne pełnić będą członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego gminy Kosakowo.
Jeżeli masz problem, wątpliwości czy nurtują Cię pytania związane z: diagnozą sytuacji rodzinnej; przemocą domową (rozpoznaniem, procedurą niebieskiej karty, możliwościami powstrzymania zjawiska); procedurą udzielania pomocy; jednostkami udzielającymi pomoc; grupami wsparcia; pomocą psychologiczną oraz prawną; możliwościami podjęcia terapii.
Zapraszamy do kontaktu w każdy wtorek i środę w godzinach 16:00 -19:00.
Kontakt z zespołem możliwy jest drogą telefoniczną pod numerem 690 243 014, bądź za pomocą poczty elektronicznej przemoc.gops@kosakowo.pl
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - 29 września- pani Hania z biblioteki zorganizowała czytanie książek w klasach I – III. Podczas zajęć uczniowie z książki pt.: „Mania, dziewczynka inna niż wszystkie” dowiedzieli się jaką dziewczynką była Maria Skłodowska – Curie. Książka „Sposób na Elfa” opowiadająca o śmiesznych sytuacjach psa Elfa bardzo rozbawiła wszystkich, najmłodsze dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem legendy o królu Kraku i smoku wawelskim. Wszystkim uczniom wybrane książki bardzo się podobały.
Na stronie Kuratorium Oświaty opublikowane zostało Zarządzenie w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2023/2024. Konkursy zorganizowane będą dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV z następujących przedmiotów : język polski, język angielski, język niemiecki, historia, biologia, geografia, matematyka, fizyka, chemia, informatyka.
Jeżeli uczeń chce wziąć udział w konkursie to musi przynieść wypełnioną KOMPUTEROWO kartę zgłoszenia i oddać do nauczyciela danego przedmiotu. Formularz karty zamieszczamy poniżej:
Kartę podpisać musi rodzić lub prawny opiekun i uczeń oddaje ją do nauczyciela danego przedmiotu. Dyrektor podpisze karty zgłoszenia po dostarczeniu przez nauczyciela.
Na zgłoszenia nauczyciele czekają do dnia poprzedzającego eliminacje szkolne.
Poniedziałek - wtorek: 08:00 - 15:00
Środa: sekretariat nieczynny - dzień pracy wewnętrznej
Czwartek - piątek: 08:00 - 15:00
Powered by aSc EduPage