• OGŁOSZENIE

          • Szanowni Rodzice, zwracamy się z prośbą o przynoszenie do świetlicy mundurków szkolnych, z których Państwa dzieci wyrosły i są za małe. Mundurki w dobrym stanie przekażemy dzieciom, które dołączają do szkoły w trakcie trwania roku szkolnego.

          • ZBIÓRKA DLA OFIAR WOJNY W UKRAINIE

          • ZBIÓRKA MATERIALNA DLA OFIAR WOJNY W UKRAINIE

             

            ZBIERAMY:

            • koce, śpiwory, pościel, ręczniki,

            • ubrania nowe (głównie dla kobiet, dzieci, osób starszych) w tym: kurtki przeciwdeszczowe buty, bluzy sportowe, dresy,

            • latarki, zapałki, świeczki, powerbanki, baterie, telefony komórkowe, 

            • zestawy wyposażenia medycznego, apteczki podręczne,

            • środki czystości i higieniczne, a szczególnie: pampersy, wilgotne  chusteczki, pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony. 

            Dary proszę przynosić:

            • uczniowie klas I-III do wychowawców,

            • uczniowie klas IV-VIII do sali nr 10 (gab. pedagog, psycholog).

            AKCJA TRWA DO ODWOŁANIA

             

          • REKRUTACJA SZKOŁA I PRZEDSZKOLE 2022/2023

          • Więcej informacji o rekrutacji w zakładce "Rekrutacja 2022 - Szkoła" https://spdebogorze.edupage.org/a/rekrutacja-2022-szkola oraz "Rekrutacja 2022 - Przedszkole i o/przedszkolne" https://spdebogorze.edupage.org/a/rekrutacja-2022-przedszkole-i-oprzedszkolne . W późniejszym czasie pojawią się tam również wzory dokumentów rekrutacyjnych. 

          • PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTARIATU

          • Pod koniec semestru chcemy się z Wami podzielić efektami naszych działań charytatywnych. Nasi uczniowie podjęli wiele działań o charakterze dobroczynnym na rzecz różnych instytucji.

            Duże zaangażowanie włożyli w przeprowadzenie zbiórek dla schronisk, dla osób bezdomnych oraz dla zwierząt. Ofiarowane dary w postaci karmy suchej i mokrej, smycze i koce przekazaliśmy Fundacji „Kosma” sprawującej opiekę nad psimi seniorami, schronisku w Ciapkowie oraz Pomorskiemu Domowi Tymczasowemu dla kotów. Zbieraliśmy dary dla małych pacjentów z hospicjum Św. Wawrzyńca. Były to obiadki w słoikach, chusteczki oraz mleko. Osobom potrzebującym i bezdomnym przekazaliśmy buty, kurtki oraz żywność. Nasi uczniowie w ramach wolontariatu zaangażowali się również w zbiórkę pieniężną dla hospicjum podczas Wszystkich Świętych.

            Ostatnią zbiórką, która cieszyła się dużym zaangażowaniem naszych uczniów, było zebranie darów – artykułów papierniczych - dla szkoły w Tanzanii. Pan Dawid Kownacki z Explore The World (współorganizator akcji), który wczoraj (27.01.22r.) dostarczył dary dzieciaczkom – przekazał nam informację, że sprawiliśmy im nieziemską radość!

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów za to, że mają tak wielkie, dobre serducha i chętnie angażują się w tego typu akcje! Doceniamy i dziękujemy Wam wszystkim!

            Marcelinka Kaszuba – Tobie dziękujemy podwójnie! Twoje ogroooomne serducho wypełniło nasz gabinet, aż po sufit! :)

            Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z naszych działań :) :) :) :)

             

            Za przyłączenie się do akcji oraz wszelką okazaną pomoc, w imieniu obdarowanych, serdecznie dziękujemy!

             

            pani pedagog Ania Frankowska

            pani psycholog Nikola Janiewska

             

          • POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W PANDEMII

          • Drodzy Rodzice i kochani Uczniowie,

             

            Przed nami zdecydowanie nienaturalny sposób edukacji zdalnej...

            Gdyby pojawiła się potrzeba rozmowy, wsparcia - dla Was czy Dzieci, to pozostajemy do Waszej dyspozycji:)

            Można do nas napisać wiadomość na Librusie lub umówić się na konsultację w szkole.

            Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wszelkiego dobra w tym czasie!

            Dbajcie o siebie i relacje z Młodymi:)

             

            Anna Frankowska – pedagog

            Nikoleta Janiewska - psycholog

             

            *PRZEPIĘKNE PRACE PLASTYCZNE "Moje samopoczucie w pandemii"

                                                    WYKONAŁY UCZENNICE:

            NADIA SZTAJNHAUSER, AGATA ŁUCZAK, MARTA NOWALIŃSKA

          • Tydzień Pozytywnych Relacji i Emocji

          • Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Tygodnia Pozytywnych Relacji i Emocji, który obchodziliśmy w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia.

            Już od dwóch lat mamy do czynienia z wszechobecną pandemią, która niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz relacje międzyludzkie. W szkole widzimy jak bardzo ucierpieli najmłodsi, żyjąc wiele miesięcy w izolacji, bez rówieśników i przenosząc swoją aktywność do świata wirtualnego - widzimy potrzebę odbudowy normalnych relacji.

            Dzieci wycofały się, przestały ze sobą rozmawiać. Musimy nauczyć się nie tylko tego, co mamy w programie szkolnym, ale przede wszystkim na nowo wzbudzić zainteresowanie w drugim człowieku. Ważne, by znów powrócić do zadawania pytań: jak się masz, jak się czujesz, co u Ciebie słychać?

            Stąd zrodził się pomysł Tygodnia Pozytywnych Relacji i Emocji, podczas którego skupialiśmy się na tym, jak zadbać o równowagę, relaks, jak mieć motywację do działania. Ten tydzień to bodziec do działania, impuls, by najmłodsi wiedzieli, że mogą na kogoś liczyć i w razie problemu mogą śmiało o nim mówić. Tematem przewodnim były relacje międzyludzkie.

            Wszystkie klasy brały udział w warsztatach psychologicznych, podczas których nabywali umiejętności budowania pozytywnych relacji z drugim człowiekiem i odkrywali dlaczego tak ważne jest utrzymywanie realnych kontaktów  z innymi. Tematyka tygodnia była poruszana podczas wielu lekcji, między innymi podczas języka polskiego uczniowie mieli za zadanie napisać opowieść terapeutyczną - najlepsze prace zostały nagrodzone (I miejsce zdobył zespół Mileny Barchańskiej). W tym tygodniu odbył się również szkolny konkurs psychologiczny "Szacunek to życia kierunek", którego finalistami zostali: Alicja i Tomasz Plucińscy I miejsce, Julia Jesiołkiewicz II miejsce. Działaniem towarzyszącym, wpływającym na pozytywną atmosferę w naszej szkole były dekoracje - tablica z dobrze nastrajającymi, optymistycznymi myślami oraz kolorowe emotki ozdabiające hole szkoły. Cieszymy się, że pomimo obecnej sytuacji dotyczącej pandemii udaje się przeprowadzać tego typu akcje.

             

            Dziękujemy nauczycielom za aktywne uczestnictwo w akcji :)

             

            Pozdrawiamy,

            organizatorki:

            pani psycholog - Nikola Janiewska,

            pani pedagog - Ania Frankowska

          • Andrzejki w bibliotece

          • Koniec listopada to czas niezwykły. W dawnych czasach wróżby i zabawy andrzejkowe przeznaczone były wyłącznie dla niezamężnych panien . Dziś wróżby andrzejkowe to ostatnia okazja do wesołej zabawy przed adwentem. Odprawia się je w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada.

            W tych dniach biblioteka szkolna przeobraziła się w gabinet magii i czarodziejstwa, w którym przepowiadano przyszłość. Wszyscy uczniowie klas I – VIII mieli możliwość wziąć udział w zabawie. Wróżby były przeróżne: kubeczki z symbolem przyszłości, kule szczęścia, losy z wyborem zawodu, staroegipska numerologia, przepowiednie przyszłości, magiczne serce. Wszystko z przymrużeniem oka i „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” – życzę wszystkim zdrowego, szczęśliwego i udanego roku!!!

          • Dzień Pluszowego Misia

          •  

            Dzień tej sympatycznej, lubianej przez wszystkich maskotki obchodzony jest co roku 25 listopada. Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała klasom młodszym zabawę plastyczną. Nie zabrakło też głośnego czytania nowości książkowych (zakupionych w ramach NPRC), w których głównym bohaterem był miś. Uczniowie uważnie słuchali fragmentów książek „Dziadek i niedźwiadek”oraz „Pamiętnik Czarnego Noska”. Obejrzeli książki o misiach i niedźwiedziach. Odczytywali ich tytuły i prezentowali je swoim kolegom i koleżankom. Zajęcia upłynęły w atmosferze radości i dobrej zabawy.

          • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          •       W październiku obchodziliśmy święto Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji odbyły się konkursy literackie, plastyczne i czytelniczo – plastyczne, w których brali udział uczniowie klas I – VIII.

                  Pierwsze klasy podczas pasowania zostały przyjęte w poczet czytelników biblioteki szkolnej,a grupy sześciolatków pierwszy raz odwiedziły bibliotekę i mogły samodzielnie wypożyczyć książkę.

                    Samorząd Uczniowski przeprowadził wywiady z nauczycielami naszej szkoły na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa, czego efektem była ciekawa wystawka.

            Cały miesiąc trwała również akcja „Skrzynia książek – podaruj książkę bibliotece”.

                   Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za wzbogacenie zasobów naszej biblioteki, a uczestnikom konkursów serdecznie gratuluję.

             

             

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 15 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości .Sceny odegrane przez młodych aktorów z klasy 5a pozwoliły, w przystępny i przyjemny dla uczniów sposób, przybliżyć historię niezwykłej drogi jaką odbył polski naród, by po 123 latach niewoli odzyskać upragnioną wolność. Uroczysty charakter apelu uświetnił występ szkolnego chóru. Pieśni żołnierskie zaśpiewali również uczniowie klasy 7c.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębogórzu
      • 58 6791325; 58 7319862 fax 058 6791325 nr telefonu służbowego pracownika Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu: sprawy Szkoły i Przedszkola p.Sabina Śliwa – 501 071 321
      • Dębogórze, ul. Pomorska 30 81-198 Kosakowo Poland
    • Logowanie