Mikołajki to piękny zwyczaj obdarowywania się nawzajem - najczęściej upominkami, ale może to być po prostu uśmiech czy czas poświęcony bliskiej nam osobie.
Jak co roku w naszej szkole poszczególne klasy według swoich ustaleń świętowały Mikołajki.
Mikołajki to piękny zwyczaj obdarowywania się nawzajem - najczęściej upominkami, ale może to być po prostu uśmiech czy czas poświęcony bliskiej nam osobie.
Jak co roku w naszej szkole poszczególne klasy według swoich ustaleń świętowały Mikołajki.
Tradycyjnie jak co roku odbyla się Kaszubska Noc Andrzejkowa. Uczniowie spędzili miły wieczór na wróżbach, tańcach, a sala gimnastyczna zamieniła się w kino.
Dnia 30 listopada uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Andrzejki podczas Dyskoteki Andrzejkowej. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek. Ponadto, każdy miał okazję w tradycyjny sposób uczcić Andrzejki, biorąc udział w specjalnych zabawach andrzejkowych.
Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę. Każdy uczeń przyszedł ze swoim pluszakiem. Pani Hania Skurczyńska przedstawiła dzieciom historię znanych misiów, a następnie dzieci opowiedziały historię swojej przytulanki. Pierwszoklasiści zapoznali się z opowieściami o misiach, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a pani bibliotekarka przeczytała dzieciom „Bajkę o brzydkim misiu”, który odnalazł swojego właściciela. Na zakończenie wszyscy otrzymali rysunek misia, którego mogli pokolorować i ozdobić według własnego pomysłu.
„Dumni z Polski”- Do uczniów trafiły bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki,długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie poetycko-prozatorskim dla klas IV-VIII.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań poetyckich i prozatorskich, odkrywanie i promowanie talentów pisarskich oraz budzenie wrażliwości na piękno języka polskiego.
Tematem przewodnim konkursu jest miłość, przyjaźń,przejawy wszelkiego dobra.
Utwory muszą być opatrzone jedynie godłem.
Prace w kategorii poezji powinny obejmować maksymalnie 3 wiersze.
Prace w kategorii prozy mogą obejmować opowiadania, nowele i inne krótkie formy prozatorskie, które stanowią zamkniętą całość.
Prace na konkurs w wersji komputerowej proszę przynieść do biblioteki szkolnej do 1 kwietnia 2019r.
Hanna Skurczyńska
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO - PLASTYCZNYM pt. „Matematyczne przeboje!”
I. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczne przeboje” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej.
II. Celem konkursu jest:
1. Popularyzacja matematyki.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia.
4. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
III. Rodzaj konkursu:
1. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje przedmioty: matematykę i plastykę/sztukę.
2. Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie.
3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:
a. etap I - szkolny,
b. etap II - finał ogólnopolski.
IV. Zasady konkursu:
1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII.
2. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne przeboje”.
3. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.
4. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
5. Prace należy dostarczyć do 10.12.2018 r. do Agnieszki Korczyńskiej.
Regulamin Konkursu: https://www.snm.edu.pl/p/konkursplastycznysmm20182019.html
Zapraszam do udziału w konkursie!
Agnieszka Korczyńska
Wójt Gminy Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo ogłaszają XV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
Konkurs będzie odbywał się w jednej kategorii, a mianowicie: szopka rodzinna.
Biuro Polityki Społecznej przypomina, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start składać można tylko do 30 listopada br. Wnioski przyjmowane są osobiście w Biurze Polityki Społecznej (Kosakowo, ul. Fiołkowa 2b) lub w formie elektronicznej (np. przez konto bankowe). Wnioski złożone po tym terminie pozostawione będą bez rozpatrzenia.
Świadczenie Dobry Start przysługuje w kwocie 300 zł jednorazowo na każde uczące się dziecko w wieku do 20 r. życia realizujące obowiązek szkolny (z wyjątkiem „zerówek”, studiów i szkół dla dorosłych).
Zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzie się 19 listopada 2018r. o godz.18:15
Specjaliści :pedagog, psycholog i logopeda będą dostępni pół godziny przed planowanym spotkaniem
UWAGA!!! OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA W DĄBRÓWCE W WEJHEROWIE-
KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach,), koce, smycze, zabawki dla zwierząt.
Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Za ofiarność, dziękujemy.
Karmę zbieramy do końca listopada, przynosimy ją do sali nr 13
W piątek 16 listopada 2018 r. odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Informatycznego Myszka Z.
Uczniowie klas VI zmierzyli się z bardzo wymagającym testem zawierającym pytania z zakresu edukacji ekologicznej i asrtonomicznej oraz zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy informatycznej. Czołowe miejsca zajęli:
Iga Kołodziejska
Karol Ludwinowicz
Tomasz Mikołajewski
Osoby te będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym. Życzymy sukcesów.
Uczniowie uczacy się j.kaszubskiego udali się dziś na wycieczkę do Szymbarku. Zwiedziali centrum edukacji i promocji regionu Szymbark. Hitem okazał się domek odwrócony do góry nogami i bunkier. Zjedli pyszny obiad i pełni sił zdobyli Wiezyce. Było super.
W listopadowy dzień, dzień pełen zadumy, już po raz piąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębogórzu uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. 14 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości. Ideą niepodległościowych corocznych spotkań jest przybliżanie wydarzeń historycznych, ale także integracja środowiska i jednoczenie się w radosnym, wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych. Wieczornica jest wyrazem wdzięczności i pamięci o wszystkich, którzy ginęli przez lata w imię wolności kraju, wolności słowa, wolności umysłów.
Za nami świetna zabawa w Rumskim lesie👍😊. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z trasą marszu na orientację. Do zobaczenia na kolejnych zawodach😀🏃.
Nasza szkoła gotowa do wspólnego działania. To dopiero było przeżycie.
Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się dziś ogromnym sukcesem. O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W listopadzie klasy I – III zostały zachęcone do realizacji programu edukacyjnego „ Śniadanie daje moc’’. W czasie zajęć w ciągu roku będziemy mogli przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W ramach programu zorganizowaliśmy wspólne zdrowe śniadanie. Przed robieniem kanapek wszystkie dzieci umyły ręce. Później przy jednym stole robiliśmy smaczne i zdrowe kanapki. Dzieliliśmy się przyniesionymi produktami. Były tam warzywa, ciemne pieczywo, sałatka owocowa z naturalnym jogurtem oraz nasionami dyni i słonecznika. Można było również zajadać migdały oraz suszone owoce. Wszystkie kanapki wyglądały znakomicie, a jeszcze lepiej smakowały. Dzieci zajadały je z apetytem popijając zdrową wodą.
Powered by aSc EduPage