• Wielki Maraton Czytelniczy 2020/2021

• WYSTAWA PRAC -"Idzie jesień"

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w konkursie poetycko-plastycznym, który polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza pt. : „Idzie jesień”.

Wkrótce biblioteka zaczęła tonąć pośród pięknych prac wykonanych przez dzieci przy użyciu różnorodnych technik plastycznych. Wszystkie prace zasłużyły na wyróżnienie, dlatego zorganizowano wystawę jesiennych wytworów uczniowskich.

Konkurs Czytelniczy

"Super Czytelnik Roku 2022/2023"

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II - VIII szkoły podstawowej
          do udziału w całorocznym Konkursie Czytelniczym, polegającym na zdrowej rywalizacji w czytaniu książek.

Od października 2022 r. do maja 2023 r. co miesiąc z każdej klasy będzie wybierany „Super Czytelnik Miesiąca”.

Tytuł „Super Czytelnika roku 2022/2023” zostanie przyznany czytelnikowi, który przez cały rok będzie systematycznie wypożyczał i czytał książki, będzie je szanował i zwracał w terminie.

Co miesiąc informacja o przyznanym tytule będzie ogłaszana na godzinie wychowawczej oraz zamieszczana na stronie internetowej szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu „Super Czytelnik roku 2022/2023”

w czerwcu 2023 r.

Zapraszam do współzawodnictwa!

Pani Jesień

w szkolnej bibliotece

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału

w konkursie poetycko-plastycznym,

który polega na wykonaniu ilustracji

do wiersza „Idzie jesień”.

Technika wykonania pracy – dowolna.

Termin wykonania pracy – 3.10.

Czekam na wasze prace w bibliotece szkolnej.

Idzie jesień

Idzie drogą Pani Jesień

Kolorowe liście niesie.

Bujną,rudą ma czuprynę,

Nosi z liści pelerynę.

Niesie w koszu jabłka,gruszki,

Pęk marchewki, garść pietruszki,

Kosz żołędzi i kasztanów,

Pożegnała klucz bocianów.

Piękna Jesień i wesoła

-Wyjdźcie na dwór dzieci-woła.

Bo za moją peleryną

Kolorowe dni przepłyną.

Będzie szaro, błotnie, słotnie,

Wynudzicie się okropnie.

Korzystajmy więc Kochani

Póki złota jesień z nami!

Głośne czytanie to wspólna wędrówka po świecie książki”

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – 29 września – pani Hania z biblioteki zorganizowała czytanie książek w klasach I – III. Podczas zajęć koleżanki z klasy VIII a i V a czytały młodszym kolegom o postaci Juliana Tuwima jako niesfornego chłopca i przedstawiły historię brzydkiego kaczątka. Młodsi koledzy i koleżanki słuchali z zaciekawieniem o wojennych przeżyciach żołnierza Wojtka – niedźwiedzia, o detektywistycznej przygodzie Lassego i Mai i jak to się stało, że doktor Dolittle rozumiał mowę zwierząt. Wszystkim uczniom wybrane książki bardzo się podobały.

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

We wtorek 4 października 2022r. uczniowie klasy Ia i Ib naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Pani Hania z biblioteki serdecznie przywitała uczniów. Po omówieniu zasad obowiązujących w bibliotece i zapoznaniu z jej zbiorami dzieci rozwiązywały zagadki związane z bohaterami ulubionych książek. Wszyscy wzorowo zdali egzamin na czytelnika, złożyli przyrzeczenie, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki. Dzieci były dumne z tego, że stały się pełnoprawnymi członkami biblioteki. Każdy mógł wypożyczyć wybraną książkę.