• Laboratoria Przysżłości

• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości Zespół Szkolno Przedszkolny w Dębogórzu zakupił m.in.:

- Drukarki 3d.

- Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami.

- Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (mikrofony, oświetlenie)

- Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

- Szafy pod drukarki.

- Stoły uczniowskie.

- Krzesla i taborety uczniowskie.

- Głośniki / kolumny  mobilne.

- Aparat fotograficzny.

- Gimbal.

- Zestawy Lego spike (essential, prime).

- Roboty (m.in. beebot, bluebot, photon, mBot, artie,  rugged, car uno r3, .

- Zestawy konstrukcyjne knex.

- Fotele.

- Szafy na sprzęt i narzędzia.

- Mikrofony dynamiczne.

- Wkrętarki.

- Multimetry.

- Gaśnica.

- Głośniki komputerowe.

- Elektroniczna burza mózgów.

- Maszyna do szycia.

- Zestaw do nauki kodowania.

- Zestaw elektryczność.

W/w sprzęt używany jest przez nauczycieli na m.in. zajęciach z robotyki, żelastwa, historii, informatyki, geografii, fizyki, matematyki.

Zakupiony sprzęt został w całości sfinansowany w ramach programu w kwocie 84 765,80 zł