• Międzynarodowy Dzień Kota

W tym roku 17 lutego z okazji Święta Kotów klasy I - III wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez panią Hanię z biblioteki szkolnej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii o kotach. Chętnie dzielili się informacjami na temat swoich pupilków. Pani Hania opowiedziała wiele ciekawych informacji na temat kociaków i wraz z dziećmi przypomniała „sławne koty” z książek, filmów i piosenek. Rozmawiano również o niesieniu pomocy. Na koniec zajęć z przygotowanych materiałów każdy wykonał samodzielnie kota i w ten sposób powstały klasowe wystawy. Klasy pierwsze wykonały figurki z plasteliny, klasy drugie - maski kotków, a klasy trzecie - figurki z tektury.

• Dzień Bezpiecznego Internetu - 07.02.2023

Zagrożenia w internecie a dzieci – jak ustrzec je przed siecią?

Internet, choć niesie ze sobą wiele możliwości, nie jest do końca przyjaznym miejscem, dlatego w bieżącym tygodniu przeprowadzamy na ten temat warsztaty w klasach. Wiele osób wykorzystuje go do prowadzenia działalności przestępczej lub do rozpowszechniania treści, które mogą być szkodliwe. Z tego powodu tak ważna jest znajomość zagrożeń, które czyhają w sieci, a także świadomość tego, jak sobie z nimi radzić. Choć internetowe niebezpieczeństwa często dotyczą dorosłych, najbardziej narażone są dzieci – dlatego tak ważny jest dialog i rozmowa na temat tego, jakie zagrożenia mogą pojawiać się w internecie.

• Plan lekcji

• Pomorskie Żagle Wiedzy