• Przedstawienie teatralne "O misiu Wojtku"

08 lutego 2023 r. Instytut Pamięci Narodowej zorganizował dla dzieci z naszego przedszkola przedstawienie teatralne o niezwykłym niedźwiedziu.

Materiał teatralny został przygotowany przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana do percepcji najmłodszych. Aktorzy w przystępny sposób opowiadzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek.

Poprzez taką nietypową formę edukacji dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię.

BohaterON

Najstarsza grupa przedszkolna składając hołd żyjącym Powstańcom dołączyła do ogólnopolskiej akcji BohaterON.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu przygotowanego przez grupę "Sowy" dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

W  tym  roku  po  raz  kolejny  nasze  przedszkole  włączyło  się  w  ogólnopolską  akcję  „Szkoła  do  hymnu”.  10  listopada  2022 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie hymnu narodowego. Jej  celem  jest  zachęcenie  dzieci  i  młodzieży  do  wspólnego  przeżywania  Narodowego  Święta  Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz  poznanie  symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która została założona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych terminach.

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola przedszkolaki chciały złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Słowa tych życzeń i podziękowań zawarte były w wierszach i piosenkach przygotowanych przez dzieci z grupy "Biedronki". Za ciekawy i udany  występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.