• JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

• O tym rozmawiali uczniowie klasy II a na zajęciach z p.Hanią w bibliotece szkolnej. W samodzielnie zrobionej książeczce  napisali krótkie opowiadanie i ozdobili ilustracjami. Było wiele emocji, a wszyskie prace były ciekawe.

• Wieża z książek

• Uczniowie kl.Ia odwiedzili bibliotekę szkolną. Każdy pochwalił sią , jakie ma książki i jak należy  obchodzić się z nimi. Następnie wspólnie czytaliśmy książkę "Najwyższa na świecie góra z książek" i sami uczniowie zbudowali taką wieżę. Było dużo emocji- czy wieża się nie przewróci. Wdrugiej części zajęć dzieci wykonały zabawne zakładki do książek.

• ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

• Uczniowie klasy I b odwiedzili bibliotekę w dniu jej święta. Pani bibliotekarka opowiedziała o tym, jaką drogę musi przebyć książka od pomysłu do czytelnika i wraz z dziećmi przypomniała o zasadach obchodzenia sią z książką. Uczniowie ułożyli duże puzle z pięknym hasłem: "Książka jest marzeniem, które trzymasz w rękach". Na koniec wręczyli pani Hani własnoręcznie zrobione zakładki, które będą otrzymywali wszyscy uczniowie, ktorzy odwiedzą bibliotekę.

• ZUZANNA RACHWAŁ, OSKAR KALBARCZYK i JAKUB SZWARC – LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATGEO dla klas V.

• Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować, że uczniowie klasy 5a i 5b Zuzia Rachwał, Oskar Kalbarczyk i Kuba Szwarc zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego MATGEO dla uczniów klas 5, uzyskując najwyższy wynik 88%.

Ogromne GRATULACJE dla Zuzi, Oskara i Kuby! Rodzicom zaś, gratulujemy tak wspaniałych dzieci i dziękujemy za zaangażowanie, motywujące słowa zachęty oraz wsparcie w chwilach zwątpienia.

Z przyjemnością informujemy, iż w roku szkolnym 2021/2022 Wojewódzki Konkurs MATGEO został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, co daje podstawę do uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich.

Agnieszka Korczyńska – nauczyciel matematyki

Martyny Duc – nauczyciel geografii