Schronisko Regulamin schroniska Cennik Statut Schroniska

Schronisko

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

Szkolne Schronisko Młodzieżowe (SSM) to placówka oświatowo-wychowawcza wchodząca w skład Zespołu Szkoły Podstawowej im. Obrońców Kępy Oksywskiej. Schronisko posiada dwie filie:
- całoroczną w Ojranach (Litwa);
- sezonową w Dębogórzu (Polska).

Podstawą działania SSM jest statut.
Organem prowadzącym Gmina Kosakowo.
Organem sprawującym nadzór pedagogiczny pomorski Kurator w Gdańsku.
Dyrektorem Zespołu Szkoły i Schroniska mgr Halina Foltynowicz.

Naszym celem jest rozwój turystyki jako aktywnej formy wypoczynku wśród młodzieży szkolnej. Kształtowanie rozwoju turystki realizujemy poprzez:
- udzielanie tanich noclegów;
- pomoc w organizacji imprez o charakterze turystycznym;
- udzielanie informacji turystycznej.

Oferujemy:
- miejsca noclegowe;
- samoobsługową kuchnię z jadalnią znajdującą się w placówce Ojrany w Litwie.

Na terenach schronisk dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów.

DĘBOGÓRZE  (placówka sezonowa od 01 lipca do 14 sierpnia)

Schronisko znajduje się w województwie pomorskim (10 km od centrum Gdyni, 30 km od półwyspu helskiego). Otaczające parki i rezerwaty czynią to miejsce ciekawym pod względem wypoczynku jak i aktywności ruchowej. Płytkie wody zatoki puckiej to świetne i zarazem bezpieczne miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak: windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo wodne, skutery wodne, żeglarstwo itp. Najlepszym miejscem do tego typu aktywności jest Rewa znajdująca się 6 km od schroniska. Znajdują się tam profesjonalne wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkoły windsurfingu i kitesurfingu.
Z pewnością dużą atrakcją schroniska jest bliskie położenie do Gdańska, historycznie bogatego w zabytki oraz innych miejsc tj.: Hel (fokarium oraz pozostałości umocnień po II Wojnie Światowej), Łeby (jedne z największych wydm w Europie), Malborka (XIII w zamek Krzyżacki) czy Szymbarka (skansen z odwróconym domkiem).

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dębogórze dysponuje 25 miejscami noclegowymi, posiada łazienki z prysznicami oraz kącik wypoczynkowy.

Pokój Ilość pokoi
2 osobowy 1
7 osobowy 1
8 osobowy 2

ADRES SCHRONISKA W DĘBOGÓRZU

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
81 - 198 Kosakowo

Sprawdź na mapie TUTAJ!

OJRANY (placówka całoroczna)

Schronisko znajduje się w miejscowości Ojrany w obwodzie Wilińskim (30 km od Wilna). Placówka zlokalizowana jest w cichej i spokojnej okolicy, bogatej w walory krajobrazowe co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Lokalizacja sprzyja organizacji różnych form aktywności tj.: wycieczki piesze, rowerowe, spływy kajakowe, gry i zabawy w terenie. Komunikacja z lokalnymi mieszkańcami jest łatwa ze względu na powszechnie znany język polski.
Ciekawa historycznie Litwa dostarcza wiele niezapomnianych wrażeń. Stolica Litwy Wilno jest głównym ośrodkiem polskiej kultury i nauki. Ze względu na liczne miejsca godne uwagi zapewnia wiele godzin zwiedzania. Z całą pewnością nie można pominąć takich miejsc jak: Matkę Boską Ostrobramską - jedną z głównych symboli chrześcijaństwa w Polsce i Litwie, grób matki marszałka Piłsudskiego oraz leżące tam jego serce (cmentarz na Rossie), Cerkiew Św. Trójcy, kilku set letnie kamieniczki oraz wiele innych cennych zabytków. Inne interesujące miejscowości zlokalizowane w pobliżu SSM Orjany to np. Kiernave (pierwsza stolica Litwy) oraz przepiękny XIV wieczny zamek w Trokach.

Schronisko w Orjanach dysponuje 40 miejscami noclegowymi, wolno stojącą świetlicą mieszczącą 30 osób posiadającą telewizję z polskimi kanałami oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Pokój Ilość pokoi
2 osobowy 1
3 osobowy 1
7 osobowy 1
9 osobowy 2
10 osobowy 1

Galeria zdjęć TUTAJ!

ADRES PLACÓWKI W ORJANACH:

Schronisko przy szkole podstawowej w Ojranach, Litwa. (Geisiškės 14231, Litwa)
Dokładne miejsce Schroniska TUTAJ!

Polecamy stronę informacyjną o Wilnie TUTAJ!

KONTAKT / REZERWACJA:

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dębogórzu

ul. Pomorska 30 81-198 Dębogórze gm. Kosakowo
NIP: 958 089 93 05

nr konta bankowego:

PKO BP

Kierownik Maciej Angielczyk - +48 534 991 325
Telefon / fax- +48 58 6791325

e-mail - ssmdebogorze@interia.pl

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na FaceBook-u TUTAJ!

Pozostałe informacje:

- Nie akceptujemy kart płatniczych;
- brak akceptacji zwierząt domowych;
- doba w schronisku trwa od godziny 17.00 – do godz. 10.00 następnego.

(Schronisko Ojrany Litwa)

• Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego
    p. Małgorzata Marjańska – 501 071 321