• Regulamin Biblioteki Szkolnej

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1.   Z księgozbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły.

2.  Godziny urzędowania biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.

3.  W bibliotece i czytelni obowiązuje cisza.

4.  Nie wolno wnosić do biblioteki jedzenia i picia.

5.  Uczniowie mogą wypożyczyć 1 książkę na dwa tygodnie, większą ilość należy uzgodnić z bibliotekarzem.

6.  Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie ogranicza się liczbę książek do 1 egzemplarza.

7.  Po upływie terminu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się po prolongatę, należy to uzgodnić z bibliotekarzem.

8.  Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.

9.  W razie zagubienia książki należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić rodzaj ekwiwalentu, który trzeba odkupić.

10. Do czytelni wchodzimy tylko z zeszytem, własne książki należy zgłosić bibliotekarzowi przed wejściem do czytelni.

11. Korzystający z czytelni, zostają zapisani przez bibliotekarza w zeszycie odwiedzin czytelni.

12. Należy starannie obchodzić się z księgozbiorem i wyposażeniem biblioteki.

13. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki i audiobooki należy oddać do biblioteki.

14. Podręczniki wypożyczone na początku roku szkolnego powinny być obłożone w plastikowe okładki.

15. Podręczniki zagubione lub zniszczone należy odkupić.

16. W przypadku zmiany lub ukończenia szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem

rozliczyć się z biblioteką.

17. Uczeń może wypożyczyć jeden e-book na okres 30 dni.

18. Użytkownik powinien poinformować bibliotekę o wszystkich dostrzeżonych uszkodzeniach

e-booka lub jego nieprawidłowym działaniu.

19. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za wypożyczony e-book. W przypadku zagubienia zobowiązany jest odkupić  e-book o tym samym tytule.